2021 05 03 florian gminno parafialny 14Tradycyjnie w dzień poprzedzający święto patrona strażaków w kościele Św. Bartłomieja w Czarnożyłach sprawowana jest Msza Święta w intencji zmarłych i żywych strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy i parafii Czarnożyły. Tegoroczne obchody święta strażaków w związku z panującą na terenie Polski pandemią koronawirusa odbyły się wyłącznie w zakresie odprawionej Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza parafii Ks. Marka Jelonka.  

W eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe orach druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czarnożyły: Stawu, Kątów, Gromadzic, Łagiewnik, Opojowic, Wydrzyna i Czarnożył oraz jednostki z gminy Ostrówek, która należy do parafii Czarnożyły – OSP Nietuszyna.
Strażacy dziękowali Bogu i swojemu patronowi Św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzonych akcji. W uroczystości uczestniczyli również Wójt Gminy Czarnożyły - Andrzej Modrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy - Jerzy Łabęcki oraz Sekretarz Gminy - Piotr Kędzia.
W imieniu samorządu gminnego - Wójt Gminy Czarnożyły wyraził słowa podziwu i podziękowań dla ochotników za ich społeczną pracę. W obliczu czyhających na ludzi niebezpieczeństw, postępu motoryzacji, anomalii pogodowych czy szalejącej pandemii na Naszych Strażaków  zawsze można liczyć. Ich zaangażowanie jest wyrazem bardzo dużego poświęcania w imię motta: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Po Mszy Świętej Prezes Zarządu Gminnego - dh Dariusz Marciniak poprowadził uroczyście poczty sztandarowe ochotników pod figurę Św. Floriana, gdzie oddano hołd patronowi strażaków. 

W tym szczególnym dniu wszystkim strażakom z terenu Gminy i Parafii Czarnożyły składamy serdeczne podziękowania za pełne zaangażowania podejmowanie działań służących ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego.
Życzymy Wam oraz Waszym rodzinom dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcji z pełnionej służby dla dobra innych oraz szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Święty Florian ma Was w opiece.

logomikroporady

 

 gops logo