Program 100 obwodnic mapaPoczątek bieżącego tygodnia przyniósł bardzo pomyślne wiadomości dla mieszkańców Czarnożył oraz miejscowości zlokalizowanych wzdłuż drogi krajowej nr 45 relacji Wieluń - Złoczew. Z oficjalnego komunikatu Ministerstwa Infrastruktury wynika że w ramach zatwierdzonego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 do relaizacji przewidziano rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 45 Czarnożyły – Złoczew. 

 

Otwarcie węzła Złoczew na trasie ekspresowej S8 spowodowało bardzo duży wzrost ruchu drogowego przez miejscowość Czarnożyły oraz kolejne miejscowości wzdłuż drogi w kierunku Złoczewa. Zgłoszenia okolicznych mieszkańców, informacje prasowe, pisemne wnioski i prośby docierały do władz samorządowych. Podjęte na przestrzeni lat liczne wnioski, pisma, rozmowy i spotkania Wójta Gminy Czarnożyły z organami Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawicielami Sejmu i Ministerstwa Infrastruktury odniosły wymierny skutek. 

Jak wynika z fanpage Facebooka Pana Pawła Rychlika - Posła na Sejm RP kwota przeznaczona na to zadanie wynosi podan 150 milionów zł: "Drodzy Państwo, te fatalne warunki ulegną zmianie👍. Grubo ponad 150 milionów złotych❗️❗️❗️trafią na upragnioną inwestycje na Ziemie Wieluńską, choć mogło trafić w inną część Polski - Mazowsze, Pomorze..."

Jak informuje Pan Poseł Szerszych informacji będzie można uzyskać podczas konferencji prasowej w Czarnożyłach: "Szanowni Państwo, więcej informacji wkrótce na organizowanej konferencji prasowej w Czarnożyłach, gdzie mieszkańcy wraz z wójtem Andrzejem Modrzejewskim wielokrotnie wskazywali na konieczność poprawy bezpieczeństwa na wielu spotkaniach."

https://www.facebook.com/rychlik2018/posts/2858383197778943

Podpisanie Programu inwestycji umożliwia rozpoczęcie prac przygotowawczych do przebudowy DK45 do standardu drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego), w ramach których do 2022 roku planowane jest uzyskanie decyzji środowiskowej. Realizację robót budowlanych przewidziano na lata 2024–2025.

Nośność na odcinku DK45 o długości 11,6 km zostanie podniesiona do 11,5 t. Inwestycja obejmie budowę ciągów pieszych i rowerowych oraz powiązanie z istniejącymi ciągami, a także budowę i przebudowę zatok autobusowych, wyznaczenie przejść dla pieszych, przebudowę przepustów, rozbiórkę i budowę nowego mostu w Oleśnicy, przebudowę skrzyżowań i budowę kanałów technologicznych oraz usprawnienie systemu odwodnienia.

Zdjęcia https://www.facebook.com/rychlik2018

Zebranie mieszkańców wsi Czarnożyły, Nietuszyna i Gwizdałki w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach .

Zebranie wiejskie

Zebranie wiejskie

Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury z Ministrem Rafałem Weberem

Spotkanie Ministerstwo Infrastruktury

Spotkanie Ministerstwo Infrastruktury

logomikroporady

 

 gops logo