b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-06-20-gala-stypendystow-02.jpgZakończenie roku szkolnego corocznie na terenie Gminy Czarnożyły jest obchodzone w sposób szczególny. Jest to czas podsumowania całorocznej pracy dyrektorów, grona pedagogicznego i uczniów oraz ogłoszenia wyników uzyskanych w nauce i z państwowych egzaminów. Tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego potwierdzają poziom nauczania w gminie Czarnożyły. Uczniowie z Gimnazjum w Czarnożyłach ponownie osiągnęli pierwsze miejsce w województwie z języka polskiego, a z matematyki pierwsze w powiecie wieluńskim. Samorząd Gminy Czarnożyły wybitnych i wyróżniających się uczniów nagradza w szczególny sposób. 

 

W dniu 20 czerwca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnożyłach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Czarnożyły dla uzdolnionych uczniów.
Na uroczystości w świetlicy budynku Gimnazjum w Czarnożyłach zgromadzili się stypendyści wraz z rodzicami, Dyrektor szkoły w Czarnożyłach – Urszula Łebek, Wicedyrektor szkoły w Czarnożyłach – Alicja Śnietura, Dyrektor szkoły w Łagiewnikach – Sylwia Marciniak , pełniąca obowiązki Dyrektora szkoły w Wydrzynie – Monika Boruń, oraz Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Łabęcki, Sekretarz Gminy – Piotr Kędzia, proboszcz parafii Czarnożyły – ks. Marek Jelonek oraz proboszcz parafii Raczyn – ks. Marcin Knaga. Uroczystość prowadzili uczniowie miejscowego gimnazjum Joanna Bogus oraz Maciej Urbaniak .
Mecenas dzisiejszego wydarzenia Wójt Gminy Czarnożyły w swym przemówieniu poinformował wszystkich zebranych o inicjatywie rodziców, w wyniku której Rada Gminy Czarnożyły postanowiła przyjąć zasady przyznawania stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów z terenu gminy. Jest to już druga edycja przyznanych stypendiów, w bieżącym roku do Urzędu Gminy dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych złożyli 49 wniosków. Komisja stypendialna kierując się określonymi kryteriami pozytywnie zaopiniowało wszystkie wnioski, a Wójt Gminy przyznał 49 uczniom stypendium w wysokości 400 zł każdemu.
Uroczystość wręczenia stypendium przebiegała etapami przeplatanymi występami artystycznymi uczniów gimnazjum w Czarnożyłach. Jako pierwsze w kategorii osiągniętych wysokich wyników w nauce otrzymały wyróżnienia uczniowie szkoły w Czarnożyłach, następnie uczniowie szkoły w Łagiewnikach, kolejno uczniowie ze szkoły w Wydrzynie i gimnazjum w Czarnożyłach.
Z rąk przedstawicieli samorządu gminnego oraz szkolnego uczniom wręczono listy gratulacyjne i środki finansowe.
Gratulujemy stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów.
Stypendium Wójta Gminy Czarnożyły otrzymali:

Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnożyłach:

 1. Antoni Baranowski
 2. Weronika Chudy.
 3. Kinga Czerwińska
 4. Sebastian Konadorów
 5. Joanna Musiał
 6. Anna Olczak
 7. Kacper Sobiela
 8. Kacper Wróbel
 9. Iga Golec
 10. Oskar Siwik
 11. Anna Sowijak
 12. Bartosz Zawada
 13. Natalia Skał
 14. Kinga Wojtuniak
 15. Nikol Falis
 16. Kinga Łebek
 17. Anna Konadorów
 18. Maja Mordal
 19. Matylda Mordal
 20. Paulina Mituła
 21. Julita Pągielska
 22. Alicja Spychała
 23. Maciej Walczak

Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Ludwika Gietyngiera w Łagiewnikach:

 1. Zuzanna Klemińska
 2. Bartłomiej Pichlak
 3. Mikołaj Pietrzak
 4. Julia Ramuś
 5. Kinga Kuś
 6. Otylia Bednik

Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wydrzynie:

 1. Emilia Kaczmarek
 2. Igor Trała
 3. Jakub Maślak
 4. Rafał Derda
 5. Tobiasz Hałas
 6. Julia Kaczmarek
 7. Jakub Kucharczyk
 8. Piotr Kuś
 9. Wiktoria Merta
 10. Bernadeta Pietrzak

Z klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Gimnazjum w Czarnożyłach:

 1. Wiktoria Jędrysiak
 2. Jakub Marczak
 3. Julia Pawlak
 4. Karolina Sobczak
 5. Wiktoria Trała
 6. Julia Wojtuniak
 7. Joanna Bogus
 8. Martyna Boryczka
 9. Paulina Filipiak
 10. Jakub Niciejewski

W dniu 21 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie edukacji klas III Gimnazjum w Czarnożyłach. Podczas tegorocznego wydarzenia uczniowie do muzyki Wojciecha Kilara zatańczyli przepięknego poloneza. Kolejno otrzymali wyniki z gimnazjalnego egzaminu oraz z rąk wychowawców klas podziękowania i nagrody. Nie zabrakło również wyróżnień za wyniki sportowe oraz reprezentowanie szkoły na zewnętrznych konkursach i turniejach. Gratulacje i życzenia sukcesów w kolejnych etapach edukacji złożyli Wicedyrektor szkoły w Czarnożyłach - Alicja Śnietura oraz Wójt Gminy – Andrzej Modrzejewski.

Gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Czarnożyły

Zakończenie klas trzecich Gimnazjum w Czarnożyłach