b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-01-07-noworoczne-koledowanie-22.jpgW niedzielę 7 stycznia 2018 uczestnicy kół zainteresowań i zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach zaprosili wszystkich chętnych do wspólnego „Noworocznego kolędowania”.  


Jako pierwsze wystąpiły dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia muzyczne, prowadzone przez Piotra Sitarskiego w repertuarze piosenki o tematyce świątecznej. Kolejno na scenie pojawił się zaprzyjaźniony z ośrodkiem kultury w Czarnożyłach Kacper Koszyk w niecodziennym wykonaniu dwóch pastorałek. Dziewczęta z grupy zajęć zumby pod kierownictwem p. Klaudii Szkudlarek również zaprezentowały się w tanecznym występie. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć naszego zespołu ludowego. „Opojowianie”, który wspólnie z widzami zaśpiewał kilka tradycyjnych kolęd. Kolejnym punktem wydarzenia był występ Czarnożylskiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem p. Ireny Siorek. Na zakończenie w swoim debiucie na scenie ośrodka kultury w Czarnożyłach wystąpił wokalno-instrumentalny zespół. Powstała z połączenia osób z gminy Czarnożyły, Ostrówek i Wieluń grupa pod fachowym okiem Bartłomieja Walęckiego i Karoliny Ciężkiej nie ma jeszcze nazwy, ale prężnie rozwija się instrumentalnie i wokalnie czego wynikiem było dzisiejsze wykonanie tradycyjnych kolęd i kilku pastorałek.
Podsumowaniem spotkania był słodki upominek dla wszystkich uczestników przygotowany przez członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz członkinie stowarzyszenia Aktywni Razem w Czarnożyłach.