b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-01-06-orszak-trzech-kroli-27.jpgUroczystości święta Objawienia Pańskiego zwane potocznie dniem Trzech Króli w Czarnożyłach rozpoczęły się koncertem kolęd Czarnożylskiej Orkiestry Dętej, która w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Ap. w Czarnożyłach zaprezentowała wiązankę kolęd i pastorałek.  


Kolejno o godzinie 14.00 zgromadzeni przy kościele mieszkańcy gminy wyruszyli barwnym orszakiem ulicami Czarnożył. Przemarsz obejmował ulicę Cmentarną, Ogrodową, drogę krajową przez Zapłocie do ulicy Raj, a następnie wrócił do kościoła. W asyście strażaków ochotników orszak prowadzony przez bryczkę z pełną obsadą trzech króli oraz dwa osiołki zgromadził liczną grupę mieszkańców przebranych w kolorowe peleryny i korony. Uczestnicy przemarszu z muzyką i śpiewem kolęd dotarli do szopki w kościele gdzie złożono dzieciątku ofiarę modlitwy. Po zakończeniu orszaku dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość przewiezienia się bryczką.
Wydarzenie orszaku Trzech Króli było po raz pierwszy zorganizowane w Czarnożyłach i z pewnością wpisze się w tradycję święta Objawienia Pańskiego.

Orszak Trzech Króli w obiektywie